Diákotthon

Kollégiumunk Sárospatakon nyugodt, csendes környezetben biztosítja a tanulók számára a tanulás, pihenés, szabadidős tevékenységek tárgyi és személyi feltételeit. Az intézmény a vidékről vagy határon túlról, a középiskolánkban tanuló diákokat fogadja.

Épületünk modern, tanulóink és szakoktatóink által felújított, 58 férőhelyes. A lányok és a fiúk elkülönítve laknak benne. A szobák 2-6 ágyasak. Rendelkezünk teakonyhával és tanulószobával, valamint minden szobában elérhető állandó wifi kapcsolat.

A bentlakók rendelkezésére áll az informatika terem, edzőterem, könyvtár és sportudvar.

Számos és változatos szakkörkínálatunkon a tanulók fejleszthetik ismereteiket, képességeiket, készségeiket.

„Érdemes fontolóra venni a diákotthonba való beköltözést, mert még van szabad hely és hamarosan beköszöntenek a hideg őszi napok. A kollégisták megkímélik magukat a koránkeléstől, a buszmegállóban való várakozástól és természetesen nagyszerű programok várják őket a diákotthonban, ami hangsúlyozom még egyszer, hogy ingyenes, csak az étkezésért kell fizetni illetve ott is vannak különböző kedvezmények.” (Vinkler Zsolt, kollégiumvezető)