Technikum

Tanulóink a 9-13. technikumi évfolyamon egységes, az ágazati kerettantervnek megfelelő általános képzést kapnak közismereti tárgyakból, mellette szakmai alapozó órákat hallgatnak.

Ágazati képzéseink: Épületgépészet (Épületgépész technikus), Specializált gép- és járműgyártás (Gépjármű mechatronikai technikus, Mechatronikai technikus), Turizmus-vendéglátás (Szakács szaktechnikus, Vendégtéri szaktechnikus), Közlekedés és szállítmányozás (Postai üzleti ügyintéző, Logisztikai technikus), Oktatás (Oktatási asszisztens)

"A technikusi évfolyamokon is jelentős az ösztöndíjrendszer. Itt is kötelező ágazati alapvizsgát tenni, amelyre a 10. évfolyam végén kerül sor. A sikeres vizsga után duális képzés keretében külső vállalati munkahelyeken folytatódik a gyakorlati oktatás tanulói munkaszerződés keretében. A 12. évfolyam végén a tanulók érettségi vizsgát tesznek 3 tantárgyból, majd a 13. évfolyam végén idegen nyelvből és emelt szintű szakmai tantárgyból vizsgáznak. Ekkor kapják meg az érettségi és a technikusi minősítő bizonyítványt."

A szakmai gyakorlati képzés ingyenes, az iskola saját tanműhelyében mindenki számára biztosítja a gyakorlati munkahelyet. Speciális képzés esetén egyéni munkahelyekkel is kötünk képzési együttműködési megállapodásokat. Az aktuális szakmaszerkezeti döntéseknek megfelelően a szakmák tanulói számára ösztöndíjat állapítanak meg, amelyben a tanulmányi eredménytől függően részesülnek a diákok.” (Majorné Danyi Katalin, igazgatóhelyettes)